Jak projektowane są stanowiska dydaktyczne?

dyplom HaPeS

Blog 5 sierpnia 2022

Każda wiedza teoretyczna, nabiera większej wartości, jeśli jest poparta umiejętnościami praktycznymi.

RDL Hydraulics chce brać czynny udział w kształceniu przyszłej kadry inżynierów i konstruktorów, dlatego naszą ofertę stanowisk dydaktycznych kierujemy do technicznych szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych, ale także do zakładów, które chcą podnosić kompetencje swoich pracowników.

W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej propozycjom mobilnych (MSD) i kompaktowych (KSD) stanowisk do badania właściwości układów hydraulicznych.

Kompaktowe i mobilne stanowiska dydaktyczne na potrzeby szkolenia uczniów i pracowników. Hydraulika siłowa

Projektujemy i budujemy dwa typy stanowisk dydaktycznych.

stanowisko dydaktyczne hapes1 - Jak projektowane są stanowiska dydaktyczne?

KSD – Kompaktowe Stanowisko Dydaktyczne stworzone głównie na potrzeby szkół technicznych. Pomimo niewielkich rozmiarów, stanowisko jest w pełni funkcjonalne i daje rozległe możliwości przeprowadzania ciekawych, angażujących uczniów zajęć praktycznych. Zasilanie z sieci niskiego napięcia pozwala na zainstalowanie stanowiska w standardowych salach dydaktycznych.

MSD – Mobilne Stanowiska Dydaktyczne stworzone na potrzeby uczelni wyższych, zdecydowanie bardziej rozbudowane niż jego kompaktowa wersja KSD. Wyposażenie pozwala na badanie właściwości złożonych układów hydraulicznych, zarówno przemysłowych jak i mobilnych.

stanowisko dydaktyczne hapes2 - Jak projektowane są stanowiska dydaktyczne?

Konstrukcja i komponenty dopasowane do potrzeb

Nasze stanowiska wyposażamy w elementy renomowanych producentów komponentów hydrauliki siłowej, takich jak Hawe Hydraulik, Parker czy Wika.

Zarówno MSD jak i KSD są stanowiskami dwustronnymi.

Standardowe wyposażenie to niewielkich rozmiarów zasilacz hydrauliczny, zestaw przewodów z bezprzeciekowymi szybkozłączami, zawory, rozdzielacze i manometry, jednak dla obydwu typów stanowisk zestaw wyposażenia może być indywidualnie dopasowany do potrzeb klienta.

Proponujemy również szkolenia dla nauczycieli i wykładowców, przygotowujące do pracy ze stanowiskami, a także szkolenia dla uczniów lub pracowników już z zakresu hydrauliki siłowej.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty zawartymi w broszurze produktowej.

Stanowiska dydaktyczne RDL Hydraulics zostały wyróżnione pierwszym miejscem i złotym medalem w kategorii Urządzenia Pomiarowe i Technologie na XI Międzynarodowych Targach HaPeS w 2016 r.

Blog