Charakterystyka silników hydraulicznych Poclain

Miniładowarka z napędem

Blog 22 lutego 2024

Silniki hydrauliczne Poclain są znane ze swojej wytrzymałej konstrukcji i precyzyjnego wykonania. Silniki Poclain mają stałą chłonność. Najważniejsze elementy, które składają się na budowę silnika hydraulicznego Poclain to: korpus, wał napędowy, wirnik oraz cylindry. Wszystkie te części są dokładnie dopasowane do siebie i wykonane z materiałów wysokiej jakości, co przekłada się na długą żywotność urządzenia.

Gama silników hydraulicznych Poclain obejmuje modele o różnych wielkościach i parametrach, takich jak prędkość obrotowa, moment obrotowy oraz chłonność. W zależności od potrzeb klienta możliwe jest dobranie odpowiedniego modelu do danej aplikacji.

Wysoka wydajność i efektywność energetyczna

Poclain to jedna z niewielu firm na rynku, która może poszczycić się wysoką efektywnością energetyczną swoich silników hydraulicznych. Dzięki zaawansowanej technologii stosowanej w procesie produkcji oraz precyzyjnemu doborowi materiałów, silnik hydrauliczny wolnoobrotowy osiąga nawet 95% sprawności. Oznacza to, że zużywają mniej energii, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

Wysoka wydajność silników Poclain przejawia się również w ich zdolności do generowania dużych wartości momentu obrotowego już przy niskich prędkościach obrotowych. To z kolei sprawia, że silniki te są doskonałym rozwiązaniem dla maszyn wymagających dużych sił napędowych, takich jak koparki, ładowarki czy ciągniki rolnicze.

Odporność na trudne warunki pracy

Silniki hydrauliczne Poclain zostały zaprojektowane z myślą o pracy w trudnych warunkach eksploatacji. Wysoka jakość materiałów oraz staranne wykonanie sprawiają, że urządzenia te są odporne na uszkodzenia mechaniczne, korozję, a także na działanie wysokich temperatur.

Niewątpliwą zaletą silników hydraulicznych Poclain jest łatwość ich konserwacji i serwisowania

Blog